Początki treningów

Swoją przygodę z siłownią rozpocząłem dość wcześnie, bo w gimnazjum. Dość przypadkowo, spontanicznie i z dozą ciekawości. Bez żadnej wiedzy czy podstaw, skupiony tylko na tym, aby przyjść, zrobić trening na maszynie, która jest akurat wolna i po czasie zobaczyć w lustrze pierwszą pulsującą żyłkę na bicepsie. 

Przyznajcie, kto tak nie robił?

Michał Masternak - trener personalny
certyfikowany trener personalny z Torunia

Po kilku latach treningu bez planu, techniki, regularności i konsekwencji działań...

Zacząłem doznawać częstych kontuzji różnych obszarów ciała. Taka sytuacja skłoniła mnie do rozpoczęcia poszukiwań informacji, dzięki którym poprawię się technicznie, zacznę dźwigać więcej i wyglądać lepiej. Chęć zdobywania kolejnych cennych wskazówek rosła proporcjonalnie do obwodu ramienia, a w mojej głowie powstawały kolejne pomysły co dalej. 

Dzięki zdobytej wiedzy, priorytety i metody treningowe oraz sama chęć działania znacząco się zmieniły. Od zawsze byłem typem osoby, która uwielbia doświadczać na sobie nowe pomysły. W swoich treningach próbowałem elementów kulturystyki, trójboju siłowego, kalisteniki, weightliftingu, treningu sprinterskiego oraz przygotowania motorycznego pod niektóre dyscypliny sportowe.

Doświadczenie z kontuzjami oraz sportowa zajawka od dziecka narodziły we mnie pewną wizję na swoją przyszłość. W 2018 roku kończąc klasę biol-chem w liceum, dostałem się na studia fizjoterapii na Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Będąc studentem, na początku 2020 roku ukończyłem kurs trenera personalnego w Toruniu, organizowanego przez Akademię Trenerów Sportu, tym samym rozpocząłem pracę z klientami stacjonarnymi i online.

Panująca na świecie sytuacja w następnych latach, nie zatrzymała mnie w zdobywaniu wiedzy oraz nawiązywaniu współpracy z kolejnymi osobami. Ten czas wykorzystałem na rozwój., m.in poprzez uczestnictwo w kolejnych kursach np.

Podstawy przygotowania motorycznego, organizowane we Wrocławiu przez Centrum Szkoleń Sportowych. Dzięki szkoleniom, studiom oraz lekturze dodatkowej, stale dokształcam się z zakresu aktywnej rehabilitacji, przygotowania motorycznego oraz programowania i metod treningowych.

W swojej pracy dążę do praktycznego zastosowania potwierdzonych doniesień naukowych, a największą satysfakcję gwarantuje mi uśmiech i zadowolenie klienta, z osiągniętych wyników.