O Mnie

Nazywam się Michał Masternak. Jestem fizjoterapeutą oraz certyfikowanym trenerem personalnym.

Ukończyłem pięcioletnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na CM UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Prowadzę treningi oraz grupy na siłowni Mentor Gym w Toruniu.

Jestem fizjoterapeutą oraz trenerem przygotowania motorycznego w 1. ligowej drużynie siatkówki kobiet Sokół Mogilno oraz MUKS XLO Toruń.

Na początku edukacji na uczelni, szybko zdałem sobie sprawę o wartości kinezyterapii, treningu oraz możliwości motorycznych człowieka. Zaciekawiony i zafascynowany tematem, jako pasjonat, rozpocząłem edukację we własnym zakresie oraz poprzez uczestnictwo w kursach.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że spora część społeczeństwa nie wiedziała co ze sobą zrobić. Ja miałem jasny cel – wykorzystać ten okres w 100% na rozwój i edukację we własnym zakresie. W tym czasie zacząłem prowadzić pierwszych podopiecznych z planami treningowymi.

W trakcie edukacji na uczelni medycznej pojawiłem się w kilku miejscach w ramach praktyk zawodowych, m.in w Bydgoskich szpitalach oraz Toruńskich przychodniach. W 2021 roku rozpocząłem pracę na siłowni Mentor Gym w Toruniu, na której pracuję do dzisiaj.

Od początku pracy udało mi się pomóc wielu osobom, które zmagały się z dolegliwościami bólowymi oraz sportowcom, którzy chcieli odpowiednio przygotować się do uprawianej dyscypliny. W 2023 roku podjąłem współpracę z Toruńską młodzieżową i seniorską drużyną siatkówki żeńskiej MUKS Royen Volley Toruń, a następnie w pierwszoligowej drużynie siatkarskiej Sokół Mogilno z którymi pracuję do dzisiaj.